#juhtimine
Margit Keller ülikooli aulas.

Sotsiaalteaduste valdkonna dekaan Margit Keller asub ametisse 1. jaanuaril 2024

Otsi uudist

Välismaa tudengite hinnangul on nad saanud kokku puutuda ainulaadsete kohtadega ja süveneda infovastupidavuse ja jätkusuutlikkuse teemadesse.
  • #instituudist
  • #koostöö
  • #valdkonnast
  • uudis
Igal kevadel valivad kõik Tartu Ülikooli tudengid üliõpilasesindusse uued esindajad, kes toovad endaga kaasa värskeid ideid. Ka Sina võid esitada avalduse ja saada esindajaks!
  • uudis
Eesti Teadusagentuuri tellitud värskest uuringust „Eesti teadusbaromeeter“ selgus, et Eesti elanike usaldus teaduse ja teadlaste vastu püsib sarnaselt nelja aasta taguse ajaga üsna suur, küündides üle 70%.
  • meist mujal
Bakalaureuseastme tudengid on oodatud ehitama professionaalset võrgustikku ja tutvuma pakkumistega!
  • uudis
Kui mõnest ajalehepoisist on saanud miljonär, siis võib ka Pärnu Postimehes suvevaheajal ajakirjanikutööd praktiseerinud koolitüdrukust saada nimekas sotsiaalteadlane, hinnatud õppejõud ja meediauuringute kaasprofessor. Maria Murumaa-Mengeliga tema teekonnast vesteldes veendun, et see naine on mitmes mõttes märksa rikkam kui mõni ajalehepoisist miljonär.
  • #vilistlaste kokkutulek
  • ajaveeb
Konverents „Ajakirjandusõpe 70: inimene ajakirjanduses“ 17. mail
  • #valdkonnast
  • uudis
Selle aasta esimene Tartu Ülikooli kestlikkuse infokiri pöörab pilgu Ida-Virumaa poole ja tutvustab seda, kuidas ülikool toetab piirkonda õiglasel üleminekul.
  • uudis
Kontserdisari „Harmonia Universitatis“ on (üli)õpilastele tasuta.
  • #kultuur
  • uudis
Eesti venekeelsed inimesed osalevad juba ise Eesti uussisserändajate integreerimises.
  • uudis
Kestliku ühiskonna saavutamine eeldab tööstusrevolutsiooniga võrreldavaid murrangulisi muutusi, leiab äsja lõppenud teadusprojektis Tartu Ülikooli suurte siirete uurimisrühm.
  • uudis
Taastumiskolledžid on eriliiki õpiasutused, mis tuginevad personaalse taastumise mõtteviisile.
  • uudis
Tartu Ülikooli töötajad ja üliõpilased olid oodatud 23. veebruaril kell 12 ülikooli aulasse Eesti Vabariigi 106. aastapäeva kontsertaktusele.
  • #ülikoolist
  • uudis
Veebikursus „Greenfluencer: loov roheteemaline kommunikatsioon“ rohelisemast tulevikust huvitatud noorele.
  • #kooliõpilasele
  • uudis
Teaduskommunikatsiooniga käib tihtilugu kaasas haip – teisisõnu optimistlik liialdamine, üleskiitmine või lausa sensatsioon, kirjutab Tartu Ülikooli magistrant Karoliina Kruusmaa.
  • meist mujal
Veebivaramus on praktilised õppe- ja teabematerjalid, mis kutsuvad noori oma digioskusi proovile panema.
  • uudis
Veebruarist algas kandideerimine Tartu Ülikooli eesti- ja ingliskeelsesse magistriõppesse ning ingliskeelsesse bakalaureuseõppesse.
  • #sisseastumine
  • pressiteade
Uued lahendused aitavad suurendada inimeste ja kogukondade kriisivalmidust.
  • uudis
Kevadsemestril alustab Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituudis õpirände raames õpinguid 26 TÜ Narva Kolledži üliõpilast.
  • #instituudist
  • #koostöö
  • #kultuur
  • pressiteade
22. ja 23. jaanuaril toimusid sotsiaalteaduste valdkonna talvepäevad, kus kuulutati välja valdkonna aasta tegu ning silmapaistva ühiskondliku tegevuse preemia saajad.
  • #tunnustamine
  • uudis
8. veebruaril kell 15 algab Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis vestlusring „Naised teaduses: kas sookoll kimbutab teadust?“, mida saab otseülekandena jälgida ka UTTV-s.