Doktoriõpe
Doktorantuuris toimub õppetöö meedia ja kommunikatsiooni ning sotsioloogia õppekavadel.
Doktoriõppe eesmärk on viia doktorandi teadmised ja oskused rahvusvahelises teadusruumis tunnustatud kõrgprofessionaali tasemele. Doktorite peamised karjäärivõimalused on töö õppejõu või teadlasena Tartu Ülikoolis ja teistes teadusasutustes või juhtivspetsialistina väljaspool akadeemilist sfääri. Doktorikraadiga spetsialisti hariduse põhikomponentideks on tippteadmised ja oskused teadustööks oma erialal, lai teaduslik maailmakäsitlus ning arendus-, juhtimis- ja pedagoogilise töö pädevus.
Õppekava
Doktoriõppe maht on 240 EAP, millest doktoriõpingud moodustavad 60 EAP ning teadustöö 180 EAP.
Doktoriõpingud koosnevad:
- erialaainetest (36 EAP);
- üleülikoolilistest valikainetest (12 EAP);
- vabaainetest (12 EAP).
Doktoritöö
Doktoriõppe olulisimaks osaks on doktoritöö kirjutamine, milleks on kaks peamist võimalust:
1. kokkuvõtva ülevaateartikliga varustatud publikatsioonide seeria, mis trükitakse ära ülikooli väitekirjade seerias (Dissertationes de mediis et communicationibus Universitatis Tartuensis). Publikatsioonide seeria puhul on eelduseks vähemalt kolme teadusartikli avaldamine rahvusvahelistes eelretsenseeritavates väljaannetes;
2. ülikooli väitekirjade seerias (Dissertationes de mediis et communicationibus Universitatis Tartuensis) ilmunud monograafiana, mis on läbinud rahvusvahelisel tasemel eelretsenseerimise vähemalt kahe sõltumatu tunnustatud erialateadlase poolt. Ülikooli väitekirjade seerias ilmunud monograafia puhul on eelduseks väitekirja teemal vähemalt ühe teadusartikli publitseerimine rahvusvahelises eelretsenseeritavas väljaandes.
Lisaks leiad kasulikku infot doktoriõppe kohta Tartu Ülikooli kodulehelt.
Küsimuste korral
Maiu Reinhold Õppekorraldaja Tel 737 5697 maiu.reinhold [ät] ut.ee |
Andra Siibak Doktoriõppekava "Meedia ja kommunikatsioon" programmijuht andra.siibak [ät] ut.ee |
Veronika Kalmus Doktoriõppekava "Sotsioloogia" programmijuht veronika.kalmus [ät] ut.ee |