"Omandatud teadmisi iseloomustab minu jaoks kõige paremini kaks sõna – terviklikkus ja relevantsus. Õpitu sidumine seniste teadmiste ja kogemustega annab kokku unikaalse paketi, mille abil olen ennast tööl teostanud. Kui tead, mis on oluline, oskad näha ka suurt pilti."
Mait Kask HTM-i dokumendihalduse peaekspert, vilistlane (2017)
Infokorralduse erialal õppides saad infospetsialistiks, kelle jaoks ei valmista raskusi informatsiooni haldamine kaasaegses organisatsioonis. Tänapäevase organisatsiooni infokorraldus on peamiselt digitaalne ning infosüsteemide ja andmebaaside põhine. Seetõttu on Sinu õppekavas praktilised ained, kus õpid tundma ja kasutama erinevaid infosüsteeme ning andmebaase, õpid dokumentide koostamist ja vormistamist ning saad teada, millega tuleb arvestada infoõiguse ja -eetika küsimuste lahendamisel. Samuti omandad põhjalikud infootsingu ja ‑analüüsi oskused ning tutvud ka kultuuripärandit hoidvate e-keskkondadega. Omal valikul saad omandada lisateadmisi kas organisatsioonikommunikatsiooni, analüüsimeetodite või raamatukogunduse alal.
Kõigi nende praktiliste oskuste kõrval ei saa unustada, et tuled õppima Eesti rahvusülikooli. Õppides Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste valdkonnas, omandad ka laiema ettekujutuse ühiskonnast. Saad vastuse küsimusele, mis on sotsiaalteadused, kuidas ennast kaunis ja korrektses emakeeles väljendada ning kuidas analüüsida ja arendada oma eriala. Siin õpid Sa ennast kehtestama ja oma ideid esitlema nii suuliselt kui ka kirjalikult, nii eesti kui ka inglise keeles.
Õppetööst saad hea ülevaate, kui tuled tudengivarjuks!
Infokorralduse erialal on võimalik õppida sessioonõppe vormis. Sessioonõpe arvestab töötava õppija vajaduste ja võimalustega ning loengud ja seminarid toimuvad reeglina kaks korda kuus nädalalõppudel.
Infokorralduse õppes on tipptasemel teoreetiline teadmine seostatud praktilise kogemusega. Praktikad moodustavad olulise osa õppekavast, mis tähendab, et vilistlasena on sul olemas edukaks tööleasumiseks vajalik oskustepagas. Meie üliõpilased käivad õpitut järele proovimas väga erinevates organisatsioonides: raamatukogudes, muuseumides, arhiivides, eraettevõtetes, kohalikes omavalitsustes, kohtutes, riigiametites, ministeeriumides, koolides, meditsiiniasutustes jne. Siiski tuleb arvestada, et täiskoormusega õppimine on töö- ja ajamahukas ning aega tuleb leida ka õppesessioonide vahelisel ajal. Kõikide õppimisega seotud murede ja küsimustega ära karda pöörduda õppekorraldusspetsialisti poole, kelle uks on alati avatud – sõna otseses mõttes.
Meie õppejõud armastavad kasutada aktiivõppe meetodeid: seminarid, praktikumid, diskussioonid jms. Osa õppest toimub ka e-keskkonnas – nõnda leiavad meie juures oma paiga nii üliõpilased, kes eelistavad seminarides arutleda kui ka need tudengid, kellele meeldib pigem omaette ja iseseisvalt mõne ülesande kallal nokitseda. Õppejõud on kõrgelt hinnatud spetsialistid, sh edukad praktikud.
Õppetöö toimub väärika ajalooga majas Tartu südalinnas Toomemäel. Lisaks erialaraamatukogule on meil tudengitoad, mõnusad auditooriumid ja korralikult sisustatud arvutiklassid. Instituudis toimub erinevaid üritusi, kus saad kaasa lüüa ning leida mõttekaaslasi tudengite ja vilistlaste seast. Igal aastal peame jõulupidu, kevadel loome sidemeid eriala praktikutega tööandjate messil ning veedame kogu instituudiga ühiselt aega kevadgrillil. Erialaseks täienduseks saad valida erinevaid õppeaineid üle ülikooli, alates jaapani keelest kuni majanduse ja füüsikani.
Facebook
Eestis kui tuntud e-riigis on vaja meie lõpetajaid, kes oskavad hallata infot kiiresti muutuvas digitaalses keskkonnas. Meie senised vilistlased on lõpetanud infokorralduse õppe kahel erineval suunal: info- ja dokumendihalduse ning raamatukogunduse ja infokeskkondade vallas. Info- ja dokumendihalduse vilistlased on leidnud erinevaid töökohti nii avalikus kui ka erasektoris, nt kohalikes omavalitsustes, kohtutes, erinevates mäluasutustes, ministeeriumites ning tööstus- ja teenindusettevõtetes. Raamatukogunduse eriala lõpetajad suunduvad tööle nii erinevatesse raamatukogudesse (väikestest rahvaraamatukogudest suurte teadusraamatukogudeni) kui ka muuseumidesse ja arhiividesse. Nii mõnegi vilistlasega on meil jätkunud koostöö juba professionaalsel tasemel, kui vilistlane kutsub meie õppijaid oma asutusse praktikale või osaleb instituudis mõnel eriala edasi arendaval arutelul. Kui Sinu teadmistenälga ei kustuta aga erialane töö, vaid tahaksid veel uusi teadmisi ammutada, saad oma haridusteed jätkata TÜ info- ja teadmusjuhtimise, ajakirjanduse ja kommunikatsiooni või teistel lähedastel magistriõppekavadel. Oma ala parimate seas õppides lood ja suurendad oluliselt enda professionaalset võrgustikku!
Mõned näpunäited edukaks kandideerimiseks ühiskonnateaduste instituudi rakenduskõrgharidusõppesse:
Mida hinnatakse?
Esita avaldus
Info sisseastumise ja õppimise kohta: Info programmi kohta:
Virge Näkk Katrin Kannukene Tel 737 5935 virge.nakk [ät] ut.ee katrin.kannukene@ut.ee
Facebook Jälgi meid sotsiaalmeedias!
Parema kasutuskogemuse tagamiseks kasutame küpsiseid. TÜ välisveeb ei töötle ega kogu isikuandmeid. Välisveeb kasutab FB Pixeli ja Google Analyticsi teenust. Loe lähemalt andmekaitsetingimustest.